• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

17.10.2022

Wojewódzka Komenda OHP otrzymała sztandar i imię Kieleckich Obrońców Westerplatte

Kieleccy Obrońcy Westerplatte 1939 roku zostali patronami Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach. 17 października 2022r.  w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczystości nadania imienia i sztandaru. Poprzedziła ją msza święta w kościele garnizonowym.

sztandar
W wydarzeniu wziął udział Piotr Modzelewski – zastępca Komendanta Głównego OHP.

– Jako rodzina OHP cieszymy się z nadania tego sztandaru. Zwracamy uwagę na to, aby komendy wojewódzkie wybierały imię ze szczególnym uwzględnieniem wartości i historii danego regionu. Cieszymy się, że nasza świętokrzyska rodzina przyjęła takich patronów, którzy uczą wartości, które my od lat przekazujemy – zaznaczył Piotr Modzelewski.

– Bardzo się cieszę, że nasze ochotnicze hufce zostały dostrzeżone, ponieważ pomagają oni młodym ludziom zdobyć zawód. To, że się tutaj zgromadziliśmy jest uhonorowaniem ich ciężkiej pracy. Jestem wdzięczny Specjalnej Strefie Ekonomicznej Starachowice za ufundowanie tego pięknego sztandaru – podkreślił  poseł Krzysztof Lipiec, który w trakcie uroczystości reprezentował premiera Mateusza Morawieckiego.

Świętokrzyski Wojewódzki Komendant OHP w Kielcach  Grzegorz Małkus  wręczył pamiątkowe tablice, którymi uhonorowało wszystkich tych, którzy wspierają działania OHP na przestrzeni lat. W gronie wyróżnionych znalazł się Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach  Adam Derza.

Z okazji nadania sztandaru imienia Kieleckich Obrońców Westerplatte 1939 roku Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach można było zwiedzić  wystawę „Junackie Hufce Pracy”.GIP Przejdź do GIP Porady prawne