• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

24.06.2021

Podsumowanie konkursu i działań edukacyjnych pod hasłem „Bezpiecznie na wsi”

     W dniu 23.06.2021r. w Sali konferencyjnej Komendy Miejskiej PSP w Kielcach dokonano podsumowania wraz z wręczeniem nagród i dyplomów w powiatowym konkursie pod nazwą „Bezpiecznie na wsi”.

Celem konkursu było przybliżenie zasad bezpieczeństwa dzieci w gospodarstwach rolnych i domowych na terenach wiejskich a także bezpieczeństwa pożarowego, w ruchu drogowym oraz ratownictwa medycznego oraz znajomości instytucji działających na rzecz rolnictwa.

Działania edukacyjne i konkurs skierowano do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu kieleckiego. Do konkursu zgłosiło się 11 szkół z terenu powiatu kieleckiego z gmin: Daleszyce, Bieliny, Pierzchnica, Nowa Słupia, Piekoszów, Strawczyn, Bodzentyn, Górno, które zorganizowały w placówce szkolnej działania edukacyjne.

W trzech szkołach tj.: Suków, Rykoszyn, Nowa Słupia zorganizowano prelekcje online z udziałem przedstawiciela OIP,  w których uczestniczyło 150 uczniów. Dla dyrektorów tych szkół przekazano pisemne podziękowania od organizatorów.

We wszystkich szkołach przeprowadzono eliminacje szkolne konkursu - test wiedzy dla zainteresowanych uczniów, w celu wytypowania 2 reprezentantów szkoły do etapu powiatowego, w którym uczestniczyło łącznie 135 uczniów. Nauczyciele koordynujący działania w szkołach otrzymali pisemne podziękowania.

Do współpracy w działaniach edukacyjnych oraz konkursie zaproszono: Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach, Komendę Miejską Policji, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach.

Konkurs odbył się w formie online a komisja konkursowa oceniła 22 testy wiedzy, ustalając następującą kolejność:

I miejsce:  Paulina Karyś ze Szkoły Podstawowej w Brzechowie – 37 pkt;

II miejsce: Mateusz Dwojewski z PSP w Jeziorku – 35 pkt,

                 Magdalena Wijas ze Szkoły Podstawowej w Rykoszynie - 35 pkt,

III miejsce: Magdalena Maciejewska ze Szkoły Podstawowej w Brzechowie – 34 pkt,

                 Rafał Mróz – NSP w Leśnej - 34 pkt,

IV miejsce: Wiktor Pietrzyk ze Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy – 33 pkt ,

                  Piotrek Matysek ze Szkoły Podstawowej w Jeziorku – 33 pkt,

                  Weronika Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Bielinach – 33 pkt.

Dla laureatów etapu powiatowego konkursu ufundowano nagrody rzeczowe i dyplomy, które wręczyli: Adam Derza Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach, Józef Cepil Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, Jarosław Ziemniak Z-ca Dyrektora Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach, st. bryg Sławomir Karwat – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz st. sier. Małgorzata Pędzik – reprezentująca Komendę Miejską Policji w Kielcach.

Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach Adam Derza skierował serdeczne podziękowania do dyrektorów i nauczycieli zaangażowanych w działania edukacyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci oraz dla przedstawicieli  instytucji współpracujących w przedsięwzięciu.

Na zakończenie uroczystego podsumowania konkursu Katarzyna Klepacz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej zorganizowała dla uczestników pokaz wyposażenia samochodów strażackich Komendy w Kielcach przy ul. Sandomierskiej.GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wypadki