• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

01.06.2021 Artykuł archiwalny

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” - etap centralny.

W dniu 28 maja 2021 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach odbył się etap centralny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Decyzją  Głównego Inspektora Pracy Pani Katarzyny Łażewskiej-Hrycko,  finał VIII edycji konkursu realizowany był w formie stacjonarnej, z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego, w siedzibach okręgowych inspektoratów pracy.

W rywalizacji uczestniczyli laureaci etapu wojewódzkiego:

  • Amelia Wosik z Zespołu Szkół nr 2 w Opatowie,
  • Damian Pawlicki z Zespołu Szkół nr 2 w Opatowie,
  • Mateusz Pocheć z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.

  • IMG6257
     

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy o prawie pracy, w tym bezpieczeństwie i higienie pracy oraz legalności zatrudnienia, składający się z 50 pytań, w tym 20 pytań wielokrotnego wyboru.

Uczniom towarzyszyli opiekunowie: pani Barbara Szewczyk nauczycielka ZS nr 2 w Opatowie i Joanna Zielińska nauczycielka ZS nr 2 w Starachowicach.

IMG6254
 

Konkurs nadzorowała Komisja w składzie: Stanisław Golmento – przedstawiciel OIP w Kielcach, Teresa Kmiecik – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Kielcach, Paulina Wzorek– przedstawiciel WSEPiNM w Kielcach oraz  Paweł Ruciński z OIP Kielce.

IMG6251
 

Wyniki zostaną ogłoszone do 4 czerwca. Rozdanie nagród zwycięzcom nastąpi w siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy w Warszawie.

 GIP Przejdź do GIP Porady prawne