• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

27.05.2021

Szkolenie "Dobry przepis na bezpieczeństwo"

W dniu 25 maja 2021 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach odbyło się szkolenie (z zachowaniem procedur reżimu sanitarnego) w ramach trzyletniej kampanii prewencyjno – kontrolnej „Dobry przepis na bezpieczeństwo”, przygotowanej dla pracodawców zajmujących się przetwórstwem mięsa, prowadzących działalność gospodarczą w sektorach PKD:

  • 1011Z (przetwarzanie i konserwowanie mięsa, z wyłączeniem mięsa z drobiu),
  • 1012Z (przetwarzanie i konserwowanie mięsa z drobiu)
  • i 1013Z (produkcja wyrobów z mięsa, włączając wyroby z mięsa drobiowego).

W imieniu Okręgowego Inspektora Pracy Pana Adama Derzy i swoim własnym uczestników szkolenia powitał Pan Grzegorz Kwiatek – Z-ca Okręgowego Inspektora Pracy ds. Nadzoru, który podziękował obecnym na sali pracodawcom i ich przedstawicielom za udział w programie prewencyjnym Państwowej Inspekcji Pracy. Pracodawcy uczestniczący w szkoleniu otrzymali bezpłatne materiały pomocnicze służące identyfikacji występujących w zakładzie nieprawidłowości i określeniu działań naprawczych prowadzących do ich wyeliminowania.
W czasie szkolenia, które prowadził Tomasz Barański – Nadinspektor Pracy uczestnicy zostali przygotowani do samodzielnego przeprowadzenia kontroli warunków pracy w zakładzie oraz zaproponowania i implementacji działań dostosowujących zakład do stanu zgodności z obowiązującymi przepisami.

Kampania Państwowej Inspekcji Pracy ma na celu doprowadzenie do zmniejszenia zagrożeń w masarniach i ubojniach, wpłynięcie na przestrzeganie przepisów prawa pracy, w szczególności bezpieczeństwa i higieny pracy, a także umożliwienie pracodawcom dostosowania zakładów do obowiązującego prawa poprzez udział w programie prewencyjnym, opartym, jak wiele innych programów PIP na samokontroli.

Prowadzisz firmę w branży mięsnej?. Życie i zdrowie pracownika jest w twoich rękach!.

Pracujesz w ubojni lub masarni?. Zadbaj o swoje życie i zdrowie.

 

 GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Wypadki