• RSS
  • Wersja tekstowa
31.03.2021

Zaproszenie do udziału w konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach zaprasza właścicieli indywidualnych gospodarstw rolnych do udziału w XVIII Ogólnokrajowym konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. XVIII Ogólnokrajowy Konkurs uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym Konkursu jest Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz upowszechnianie informacji dotyczących zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym. Warunkiem udziału w konkursie jest by przynajmniej jeden z właścicieli gospodarstwa podlegał ubezpieczeniu społecznemu w KRUS.

Właściciele zgłaszanych gospodarstw mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a także poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą komisje konkursowe. Zakres oceny gospodarstwa zawarty jest w paragrafie 5 regulaminu konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo rolne”.

Okręgowy Inspektorat Pracy  w Kielcach zaprasza rolników zainteresowanych, wyjaśnieniem co trzeba zrobić aby spełnić kryteria oceny, na konsultacje telefoniczne ze specjalistą ds. bhp w rolnictwie na tel. (41) 3403246. W zrozumieniu tych spraw pomocna będzie także strona internetowa PIP: www.bhpwrolnictwie.pl

Zastosowanie się do rad i uwag  może przyczynić się do wyeliminowania wielu zagrożeń oraz zmniejszenia ryzyka wypadków i chorób zawodowych rolników oraz ich rodzin. Ostateczny termin zgłaszania udziału w konkursie do najbliższej placówki KRUS ustalono na dzień 23.04.2021r.

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w konkursie.Pobierz


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012

Wypadki