• RSS
  • Wersja tekstowa
12.06.2019 Artykuł archiwalny

Na międzynarodowych targach w Kielcach

        Pod patronatem głównego inspektora pracy w dniach 6-8 czerwca 2019 r. w Centrum Targowym w Kielcach odbyły się Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY-EXPO.

W trakcie targów zorganizowano stoisko informacyjne Państwowej Inspekcji Pracy oraz strefę edukacji na rzecz bezpieczeństwa i ochrony pracy.

wwwIMG8335

Podczas uroczystego otwarcia targów Adam Derza - okręgowy inspektor pracy w Kielcach odczytał list głównego inspektora pracy Wiesława Łyszczka. Szef PIP podkreślił ważną rolę promowania bezpieczeństwa
i ochrony miejsca pracy, spełnianą przez targi, które budują swoją markę dzięki wszechstronnej ofercie i ciekawym, wartościowym wydarzeniom towarzyszącym. Zaprosił uczestników do udziału w programach oraz kampaniach organizowanych przez Państwową Inspekcję Pracy.

wwwIMG8478

Wcielając w życie ideę promowania ochrony pracy, z inicjatywy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach zorganizowano tzw. strefę edukacji na rzecz bezpieczeństwa i ochrony pracy, w której znajdowały się:

- stoisko informacyjne Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach,

- punkty informacyjne Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Kielcach, Stowarzyszenia Służby BHP   
 Odział w Kielcach, Powiatowej Inspekcji Sanitarnej oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstw i 
  Krwiolecznictwa w Kielcach,

- wystawa i pokazy sprzętu ochrony indywidualnych do pracy na wysokości prezentowane przez firmę SUPON Kielce (przyczepa szkoleniowa).

W strefie edukacji prezentowano także filmy instruktażowe Państwowej Inspekcji Pracy na temat identyfikacji i pomiarów środowiska pracy, bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych oraz bezpieczeństwa dzieci na wsi.

Stoisko Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach wraz ze strefą edukacji cieszyło się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających targi.GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Wypadki