21 czerwca 2026 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.
Nagrodę za zajęcie IV miejsca dla Państwa Teresy i Macieja Siudak z gminy Samborzec wręczył Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Kielcach Tomasz Staniec.
Podczas wydarzenia Zastępca OIP Kielce podkreślił znaczenie współpracy instytucji zaangażowanych w organizację konkursu oraz podziękował za możliwość współorganizowania przedsięwzięcia przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach. Zwrócił również uwagę na istotną rolę działań prewencyjnych, które przyczyniają się do ograniczania liczby wypadków w rolnictwie oraz budowania kultury bezpieczeństwa pracy na obszarach wiejskich.
 
Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, którego organizatorem jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, od lat promuje dobre praktyki w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, podnosząc świadomość zagrożeń występujących w gospodarstwach rolnych.
Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w propagowanie bezpiecznych warunków pracy w rolnictwie!
 

Galeria