Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 16 sierpnia 2023
0:57 minut
WIDOK OGÓLNY SALI I UCZESTNIKÓW

14 sierpnia 2023r. odbyło się spotkanie ze studentami w ramach współpracy pomiędzy Wydziałem Geologii  Uniwersytetu Warszawskiego a Okręgowym Inspektoratem Pracy 
w Kielcach, dotyczące realizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy kampanii informacyjno-edukacyjnej „Legitna praca”. Miejscem spotkania było Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. 
Jest  to nowoczesny ośrodek naukowo-badawczy i centrum konferencyjne Uniwersytetu Warszawskiego. Malowniczo wpisany w krajobraz wnętrza nieczynnego kamieniołomu Korzecko w Chęcinach, w województwie świętokrzyskim - uznawanym za niepowtarzalny, „poligon” badawczy dla geologów z kraju i ze świata.
Studenci Wydziału Geologii UW odbywają w Centrum praktyki zawodowe zgodnie z programem studiów. 
Barbara Kaszycka rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach przeprowadziła szkolenie dla studentów z zakresu prawnej ochrony pracy.  W trakcie spotkania studenci zapoznali się z prezentacją na temat umów o pracę, umów cywilnoprawnych, praw i obowiązkach pracowników i pracodawców, świadczeń pracowniczych, urlopów, pracy zdalnej, bhp oraz zakresu działania  PIP. 
Po wykładzie uczestnicy  skorzystali z indywidualnych porad prawnych oraz wydawnictw PIP „Nowy pracownik. Obowiązki pracodawcy”, „Praca w wakacje”, „Praca Zdalna”. 

Kampania Legitna praca (kliknij łącze)

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu