W dniu 23 czerwca 2026r. w siedzibie OIP Kielce odbyło się posiedzenie Okręgowej Komisji Konkursowej konkursu o pn. „Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy” - edycja 2026, etap wojewódzki.
Celem konkursu jest promowanie działalności społecznych inspektorów pracy, którzy w ramach pełnionych zadań aktywnie wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach pracy.
W bieżącym roku komisja oceniła 8 zgłoszeń. Po zapoznaniu się z efektami pracy uczestników konkursu w roku 2025 komisja konkursowa w składzie:
· Tomasz Staniec, przewodniczący komisji, z-ca Okręgowego Inspektora Pracy w Kielcach,
· Tomasz Barański - przedstawiciel OIP w Kielcach,
· Paweł Ruciński - przedstawiciel OIP w Kielcach,
oraz reprezentanci związków zawodowych:
· Artur Jopek - z-ca Przewodniczącego Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność w Kielcach,
· Piotr Petrykowski - wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej OPZZ w Kielcach,
· Andrzej Matysek - przewodniczący Forum Związków Zawodowych w Kielcach,
wyłoniła 3 laureatów etapu wojewódzkiego konkursu:
· I miejsce - Cezary Kołomański - społeczny inspektor pracy w zakładzie MESKO S.A. w Skarżysku - Kamiennej,
· II miejsce – Mirosław Szeloch – społeczny inspektor pracy w zakładzie Celsa Huta Ostrowiec S.A. w Ostrowcu Świętokrzyskim,
· III miejsce – Sebastian Buras - społeczny inspektor pracy w zakładzie Dyckerhoff Polska Spółka z o.o. w Nowinach.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienie.
Laureaci, którzy zajęli I II miejsce zostali wytypowani do reprezentowania naszego województwa podczas etapu centralnego konkursu w Warszawie.
Uczestnikom dziękujemy za przesłane zgłoszenia, a laureatom życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.