Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

W dniu 23 czerwca 2026r. w siedzibie OIP Kielce odbyło się posiedzenie Okręgowej Komisji Konkursowej konkursu o pn. „Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy” - edycja 2026, etap wojewódzki.

Celem konkursu jest promowanie działalności społecznych inspektorów pracy, którzy w ramach pełnionych zadań aktywnie wpływają  na poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach pracy.

W bieżącym roku komisja oceniła 8 zgłoszeń. Po zapoznaniu się z efektami pracy uczestników konkursu w roku 2025 komisja konkursowa w składzie:

·         Tomasz Staniec, przewodniczący komisji, z-ca Okręgowego Inspektora Pracy w Kielcach,

·         Tomasz Barański - przedstawiciel OIP w Kielcach,

·         Paweł Ruciński - przedstawiciel OIP w Kielcach,

oraz reprezentanci związków zawodowych:

·         Artur Jopek - z-ca Przewodniczącego Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność w Kielcach,

·         Piotr Petrykowski - wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej OPZZ w Kielcach,

·         Andrzej Matysek - przewodniczący Forum Związków Zawodowych w Kielcach,

wyłoniła 3 laureatów etapu wojewódzkiego konkursu:

·         I miejsce - Cezary Kołomański - społeczny inspektor pracy w zakładzie MESKO S.A. w Skarżysku - Kamiennej,

·         II miejsce – Mirosław Szeloch – społeczny inspektor pracy w zakładzie Celsa Huta Ostrowiec S.A. w Ostrowcu Świętokrzyskim,

·         III miejsce – Sebastian Buras - społeczny inspektor pracy w zakładzie Dyckerhoff Polska Spółka z o.o. w Nowinach.

 Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienie.

Laureaci, którzy zajęli I II miejsce zostali wytypowani do reprezentowania naszego województwa podczas etapu centralnego konkursu w Warszawie. 

Uczestnikom dziękujemy za przesłane zgłoszenia, a laureatom życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu