Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 12 września 2023
1:35 minut
NASZE STOISKO WIDOK OGÓLNY

W dniu 10 września 2023r. w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni odbyły się uroczyste XXIII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie, w których uczestniczył Pan Jacek Golmento p.o. Okręgowego Inspektora Pracy i Pan Grzegorz Kwiatek – Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Kielcach.
Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach zorganizował stoisko z wydawnictwami PIP i prowadzeniem porad prawnych z zakresu prawa pracy w tym szczególnie dotyczących legalności zatrudnienia oraz informacji dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.
Rolnicy z całego województwa zaprezentowali piękne wieńce dożynkowe, wykonane tradycyjnie, z wykorzystaniem tegorocznych zbóż, ziół i kwiatów. W uroczystościach dożynkowych wzięli udział: Poseł Anna Krupka Wiceminister Sportu i Turystyki, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Grzegorz Witkowski, Senator Krzysztof Słoń, Poseł Marek Kwitek, Poseł Czesław Siekierski, radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, członkowie Zarządu Województwa: Marszałek Andrzej Bętkowski, Wicemarszałkowie Renata Janik i Marek Bogusławski, członkowie Zarządu Województwa Marek Jońca i Tomasz Jamka, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Starosta Kielecki Mirosław Gębski, Burmistrz Chęcin Robert Jaworski, przedstawiciele instytucji i organizacji rolniczych, służb mundurowych i rolnicy oraz mieszkańcy regionu. 
W trakcie dożynek Pan Jacek Golmento wraz z Grzegorzem Kwiatkiem odwiedzili stoiska kilku instytucji uczestniczących w Wojewódzkiej Komisji ds. BHP w Rolnictwie, działającej przy Okręgowym Inspektorze Pracy w Kielcach. Przekazano informatory i wydawnictwa PIP oraz podziękowania za dotychczasową współpracę dla pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach oraz Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.
Odwiedzono także stoiska Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, zapraszając do współpracy przy realizacji nowych przedsięwzięć na rzecz edukacji młodzieży w szkołach rolniczych na obszarze województwa świętokrzyskiego.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu